Легалізація документів для Італії

Легалізація документів для Італії

Легалізація документів для Італії дуже затребувана серед українців. У цю європейську країну їдуть на навчання, на роботу, для створення сім'ї. Багато наших громадян прагнуть залишитися в Італії і забрати з собою родичів.

В Італію легко потрапити з туристичними цілями. Але якщо українець хоче тут вчитися або працювати, то йому доведеться пройти через складні бюрократичні процедури.

Для того, щоб українські документи були дійсними в Італії, вони повинні бути легалізовані італійськими дипломатичними консульськими представництвами в Україні. Посольство Італії в Києві розташовано на вулиці Ярославів Вал, в будинку № 32.

Легалізація документів для Італії передбачає проходження декількох етапів. Спочатку на документі або його нотаріальній копії ставиться штамп «Апостиль». Цей штамп ставиться на оригіналах наступних документів:

  • Свідоцтво про народження;
  • Свідоцтво про укладення шлюбу;
  • Свідоцтво про смерть;
  • Свідоцтво або виписка про зміну прізвища;
  • Рішення суду про розлучення;
  • Довідка про несудимість;
  • Довідка з місця навчання;
  • Довідка про склад сім'ї;
  • Довідка про наявність водійського посвідчення.

Потім виконується переклад документа акредитованим перекладачем при консульському відділі посольства Італії в Україні. Для продовження процесу легалізації документ передається до консульської установи.

Вищезазначені дії підлягають оплаті по тарифах консульства Італії. Процедура легалізації одного українського документа для Італії триває близько місяця.

Під час легалізації документів для Італії можна зіткнутися з деякими нюансами цього процесу. Наприклад, довідку про склад сім'ї для легалізації потрібно отримувати в Головному управлінні державної міграційної служби за місцем реєстрації. Форма довідки повинна відповідати всім вимогам консульства Італії.

Посвідчення водія не легалізується. Замість цього потрібно отримати довідку про наявність водійського посвідчення. Ця довідка підлягає легалізації.

Для легалізації освітніх документів потрібно проходження додаткової процедури “Dichiarazione di Valore” — підтвердження відповідності рівня освіти освітнім стандартам Італії. Результатом цієї процедури є видача нового документа, який скріплюється в консульстві Італії з копіями апостильованих документів про освіту і їх перекладами на італійську мову. У цій Декларації вказується відповідність українських оцінок італійським і деякі інші відомості. Цей документ дає право на продовження освіти в Італії. Крім того, “Dichiarazione di Valore” входить в пакет необхідних документів для офіційного працевлаштування в Італії. Процедура оформлення “Dichiarazione di Valore” триває 2-3 місяці.

При проходженні процедури легалізації документів для Італії потрібно бути дуже уважним. Невідповідність оформлення українських документів правилам італійського консульства призводить до необхідності повторного отримання документів в українських установах. Тому найкраще доручити консульську легалізацію документів професіоналам.

Оцініть корисність цієї сторінки: 5 rating1 rating2 rating3 rating4 rating5 Оцінка 5.00 (1 оцінка)