Апостиль і легалізація документів

Апостиль Київ

З метою приведення всіх процедур легалізації до єдиної схеми в 1961 році проведена Гаазька Конвенція, в результаті чого країни домовилися про взаємне визнання документів, на яких проставляється спеціальний штамп Апостиль. Для правильного апостилювання певних документів деякі країни-учасники Гаазької угоди вимагають проставлення подвійного апостиля, зазвичай на документах РАЦС, дорученнях, судових рішеннях.

Документи, які необхідно надати на територію іншої держави, підлягають спеціальному оформленню. Залежно від законів і підзаконних актів держави, що приймає документи, існують процедури проставлення необхідних штампів і печаток для визнання їх легальними на території цих країн.

Україна приєдналася до Гаазької Конвенції 2 квітня 2003 року, це був важливий крок на шляху до уніфікації національного законодавства з міжнародними правовими нормами. 22 грудня 2003 Конвенція вступила в силу.

Між такими країнами, як Литва, Білорусь, Латвія, Естонія, Угорщина, Російська Федерація, Вірменія, Молдова, Болгарія, Азербайджан, Чехія, Казахстан і Україна діють двосторонні угоди, згідно з якими документи приймаються без проставлення апостиля та процедури легалізації.

Для Об'єднаних Арабських Еміратів, Канади, Лівії, Данії, Бразилії та деяких інших країн з Україною дійсна процедура легалізації.

Апостиль

Апостиль — це штамп відповідного зразка 10×10 см. Деякі країни не дотримуються цього стандарту, наприклад, США.

Штамп апостиль ставиться на документи або їх нотаріальні копії державними органами для подальшого надання їх копій на території держав, які підписали Гаазьку Конвенцію . Для надання документів в країнах, які не підписали Конвенцію по апостилю, потрібна процедура легалізації.

Апостиль в Україні проставляється в наступних організаціях:

Міністерство Юстиції України — апостиль ставиться на документи, видані (засвідчені) судами, нотаріусами України і органами юстиції.

Державне підприємство «Інформаційно-іміджевий центр» — апостиль ставиться на документи, видані під грифом Міністерства освіти і науки України.

Державна реєстраційна служба України — апостилюються документи із рацсу, і оригінали документів про реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємств.

Міністерство закордонних справ України — апостиль ставиться на документи, які не підлягають апостилюванню вищевказаними установами, якщо це не суперечить інструкції з проставлення апостиля (довідки МВС, податкової, медичні документи і ін).

Друге коло апостиля

Апостиль в Києві

Апостильований документ або його нотаріальна копія підлягає перекладу. Цей переклад в залежності від країни оформляється за такими процедурами:

  1. Переклад ніде не засвідчюється (наприклад, при подачі документів на туристичну візу в посольство Португалії, Італії, Іспанії, Великобританії, Франції).
  2. Після проставлення апостиля переклад засвідчується нотаріально (наприклад, для подачі на імміграційну візу в консульський відділ посольства ФРН).
  3. Переклад засвідчується в консульському відділі посольства держави, куди пред'являється документ (наприклад, посольство Іспанії, Італії).
  4. Апостильовані документи перекладаються і нотаріально засвідчуються, далі подаються до Міністерства Юстиції України на другий апостиль.
  5. Документи зі штампом апостиль перекладаються і засвідчуються в консульському відділі посольства України на території тієї держави, куди будуть пред'явлені.
  6. Апостильовані документи перекладаються і засвідчуються перекладачами на території тієї держави, куди вони подаються.

Легалізація документів

Легалізація — проставлення необхідних печаток і штампів на документи для пред'явлення їх в установи іноземних держав, які не підписали Гаазьку конвенцію. Кінцевою інстанцією легалізації є департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України, після якої в залежності від країни, куди пред'являються документи, можливо, буде потрібно друге коло легалізації. Тобто до легалізованого документу або його копії підшивається переклад, який нотаріально посвідчується і легалізується в Міністерстві Юстиції та Міністерстві закордонних справ України. У подальшому, залежно від країни пред'явлення, цей переклад може бути легалізований у консульському відділі посольства цієї країни в Україні.

Легалізацію документів проводить Міністерство закордонних справ України, але в залежності від виду документації, вона може вимагати проставлення штампа в Міністерстві Юстиції або Регіональному управлінні реєстраційної служби.

Міністерство закордонних справ легалізує документи, видані консульськими відділами посольств України за кордоном, і інших держав на території України.

Процедура легалізації проходить як для пред'явлення в установи та органи інших держав, або в разі, коли громадянин США бере документ в консульському відділі Сполучених Штатів Америки, і хоче його пред'явити на території посольства в Україні, тоді він легалізує його в департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України.

У деяких випадках, як правило, це стосується зовнішньоекономічної діяльності, альтернативою легалізації документа в Міністерстві закордонних справ може служити засвідчений документ або його нотаріальна копія в торгово-промисловій палаті України.

На сьогоднішній день міжнародний центр «Антей» є одним з лідерів надання послуг з проставлення апостиля та легалізації документів. Зв'язавшись з нашими менеджерами, ви можете отримати профільну консультацію з будь-яких питань щодо апостилю та легалізації документів.

Ми будемо раді надати вам послуги висококваліфікованого перекладу документів.

© 2017 Міжнародний центр «Антей». Всі права захищені.
При використанні статті посилання на http://antei.kiev.ua обов'язкове.