Де поставити апостиль
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 61 від 18 січня 2003 року «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів» апостиль проставляється в таких державних установах:
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України — на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери освіти і науки. До таких документів належать: атестати, дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених ступенів, архівні довідки, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші документи.
Міністерство юстиції України — на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів належать: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану; витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян; документи, завірені нотаріусами; судові рішення та довідки.
Державна реєстраційна служба — на документах, що видаються цією Службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби. Це такі документи, як свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, виписки з реєстру та інші документи.
Міністерство закордонних справ України — на всіх інших видах документів.
Процедура проставлення апостиля
Процедура проставлення апостиля складається з наступних етапів:
- Прийом документів та реєстрація заяви;
- З'ясування, чи підлягають подані документи проставлення апостиля та чи немає підстав для відмови;
- Звірка відповідності підпису і якості, в якій виступала особа, що підписала документ, а також відбитків печатки або штампа, проставлених на документі, зразкам, які є в наявності в справах Міністерства юстиції України або були витребувані відповідно до пункту 13 Порядку проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав;
- Отримання документа про внесення плати за проставлення апостиля або оригіналу і копії документа, що підтверджує право на звільнення від сплати;
- Проставлення апостиля, якщо документи відповідають всім вимогам;
- Реєстрація документів, на яких проставлено апостиль.
Поставити апостиль в Міністерстві закордонних справ України
Відділ апостиля, легалізації та витребування документів Департаменту консульської служби МЗС України приймає для проставлення апостиля такі документи:
- довідки, видані архівними установами України;
- довідки про стан здоров'я;
- довідки, видані органами МВС України;
- інші офіційні документи.
Для проставлення апостиля необхідно подати:
- заяву;
- паспорт заявника;
- оригінал документа, який підлягає засвідченню апостилем;
- документ банківської установи про оплату послуг за проставлення апостиля або копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати (за умови пред'явлення його оригіналу).
Прийом і оформлення документів для проставлення апостиля проводиться відділом апостиля, легалізації та витребування документів Департаменту консульської служби МЗС України щодня (крім вихідних та святкових днів) з 09:00 до 12:00. Видача завірених документів проводиться з 16:00 до 17:00, (в п'ятницю — з 16:00 до 16:30).
Документи приймаються за адресою: м Київ, вул. Велика Житомирська 2 (під'їзд № 2). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: (044) 238-16-69.
Поставити апостиль в Міністерстві юстиції України
Прийом і оформлення документів для проставлення апостиля та для подальшої консульської легалізації здійснюються відповідно до Порядку проставлення апостиля в Міністерстві юстиції України.
Наказом Міністерства юстиції України від 11 серпня 2014 № 166/7 затверджено графік надання адміністративних послуг Департаментом нотаріату та фінансового моніторингу. Згідно з цим графіком прийом, оформлення і видача документів для проставлення апостиля та консульської легалізації здійснюється в будні з 9:00 до 12:00. Видача документів здійснюється з понеділка по четвер з 16:00 до 17:00, а в п'ятницю — з 16:00 до 16:30.
Відділ правової допомоги, консульської легалізації, проставлення апостиля та діловодства Департаменту нотаріату та фінансового моніторингу, який здійснює підготовку нотаріально оформлених документів для подальшої консульської легалізації та проставлення апостиля на документах розташований за адресою: Київ, вул. Артема 73, кім. 155. Телефон: (044) 486-49-88.
Поставити апостиль в Державній реєстраційній службі
Необхідний пакет документів: заява, посвідчення особи (паспорт), оригінал документа для апостиля, квитанція про оплату послуг.
Прийом документів здійснюється в понеділок, вівторок, п'ятницю з 9:00 до 12:00; в середу з 9:00 до 12:00 і з 17:30 до 18:30; в третю суботу кожного місяця з 9:00 до 12:00. Видача документів здійснюється в понеділок, вівторок з 16:00 до 17:30; в середу з 16:00 до 17:30 (для документів, прийнятих з 9:00 до 12:00) і з 19:15 до 19:45 (для документів, прийнятих з 17:30 до 18:30); в п'ятницю з 15:00 до 16:30; в третю суботу кожного місяця з 15:00 до 16:00.
Прийом документів про державну реєстрацію актів цивільного стану для проставлення апостиля та їх видача здійснюються за заявою особи, яким подаються документи.
Відділ проставлення апостиля Департаменту у справах цивільного стану громадян знаходиться за адресою: Київ, вул. Марини Раскової 15. Телефони: (044) 233-65-13, (044) 233-64-75.
Поставити апостиль в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України
Щоб подати документи, потрібно від свого імені заповнити заяву. У ній слід вказати реєстраційні номери документів, що подаються. Разом із заявою потрібно надати паспорт, квитанцію про оплату послуг і документи.
Прийом документів для проставлення апостиля здійснюється з понеділка по четвер з 9:30 до 13:00 за адресою: м. Київ, вул. Павловська 26/41. Довідкову інформацію можна отримати в будні з 15.00 до 16.00 за телефонами: (044) 484-64-45, (044) 484-64-95.
Зразок апостиля
Особливості проставлення апостиля на документах
Проставлення штампа «Апостиль» або штампа, що засвідчує справжність попередньої підпису державного або приватного нотаріуса, здійснюється на вільному від тексту місці документа або на його зворотному боці, або на окремому аркуші.
У разі проставлення штампа «Апостиль» або штампа, що засвідчує справжність попереднього підпису державного або приватного нотаріуса, уповноваженого відповідно до закону здійснювати нотаріальні дії, і автентичність відбитку гербової печатки державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса на окремому від документа аркуші, документ скріплюється шляхом прошивки ниткою (стрічкою) білого або червоного кольору способом, який унеможливлює їх роз'єднання без пошкодження аркуша. Кількість скріплених аркушів підтверджується підписом особи, уповноваженої на проставлення апостиля або підготовку документів для подальшої консульської легалізації.
Міжнародний центр «Антей» надає професійні послуги з проставлення апостиля на всіх документах, що підлягають апостилюванню. Ми допоможемо вам заощадити найцінніше — ваше час і зберегти найдорожче — ваше здоров'я. Вам не потрібно стояти в чергах, ходити з кабінету в кабінет і спілкуватися з чиновниками. Ми все зробимо за вас на високому професійному рівні, тому що маємо досвід проставлення апостиля з 2003 року. З нами ви можете бути впевнені, що апостиль буде проставлено правильно і вчасно.
Звертайтеся за телефоном (050) 011-89-49 або приходьте прямо до нас в офіс за адресою вул. Антоновича 47, офіс 20 (в двох хвилинах ходьби від станції метро «Олімпійська»).
Скористайтеся перевагами співпраці з професіоналами!