БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ "АНТЕЙ"
ПРАЦЮЄ ОНЛАЙН
ДО 24 КВІТНЯ.

Як отримати довідку про несудимість

Довідка про несудимість, довідка про відсутність судимості

Що таке довідка про несудимість

Довідка про несудимість (про відсутність судимості) — це офіційний документ, який видається Міністерством Внутрішніх Справ України. Довідка про несудимість свідчить про відсутність судимостей і відсутності причетності до кримінальної відповідальності. Цей документ видається громадянам України з метою подальшого пред'явлення до державних органів України та зарубіжних країн.

Який термін дії довідки про несудимість

Термін дії довідки про несудимість становить від 30 до 90 днів. Термін дії довідки про несудимість залежить від того, де буде пред'являтися дана довідка. Термін дії довідки про несудимість для пред'явлення її в зарубіжних країнах становить 90 днів. Якщо довідка буде подаватися в державні органи на території України, тоді термін її дії встановлюється установою, в яку вона подається.

Які документи потрібні для отримання довідки про несудимість

Для отримання довідки про несудимість необхідно пред'явити:

  • Для громадян України — копію паспорта громадянина України
  • Для громадян іноземних держав — офіційний переклад на українську мову діючого паспорта іноземного громадянина.

Що потрібно вказувати в заяві
на отримання довідки про несудимість

Для отримання довідки про несудимість потрібно написати заяву за затвердженою формою. Для цього потрібно заповнити спеціальний бланк за формою ІП-1. У ньому потрібно вказати дані, які наведені нижче.

Ім'я, Прізвище, По батькові. Також потрібно обов'язково вказати відомості про попередні прізвища та імена, якщо вони були. Якщо ці відомості змінювалися, то необхідно пред'явити документ, який це засвідчує.

У бланку заяви за формою ІП-1 на отримання довідки про несудимість слід вказати дату і місце народження, місце проживання і мету отримання довідки про несудимість.

Крім того, в бланку заяви на отримання довідки про несудимість слід вказати номер контактного телефону та громадянство.

Особам, які були раніше судимі, необхідно пред'явити документ, що засвідчує поточну відсутність судимості. Це може бути рішення суду або довідка про звільнення.

Де отримати довідку про несудимість

Для отримання довідки про несудимість слід відвідати Відділ інформаційних технологій МВС України. Ці відділи знаходяться в кожному обласному центрі України. У Києві отримати довідку про несудимість можна в Департаменті інформаційних технологій МВС України за адресою: м Київ, вул. Академіка Богомольця, 10.

Спочатку тут потрібно отримати квитанцію для оплати послуг. Сума, яку потрібно сплатити, варіюється залежно від терміну отримання документа. З платіжкою, копією та оригіналом паспорта необхідно звернутися за бланком заяви на отримання довідки про несудимість. Дату отримання готової довідки можна буде дізнатися після подачі заповненого бланку.

У департаменті інформаційних технологій МВС України видача бланків заяви та прийом заповнених заяв здійснюється з 9:30 до 10:30 і з 14:30 до 15:00. Видача довідок здійснюється з 17:00 до 17:15.

З якими труднощами можна зіткнутися при отриманні довідки про несудимість

Черга за довідками про несудимість

Однією з труднощів, з якою доводиться стикатися громадянам України при отриманні довідки про несудимість, є наявність великих черг. У відділ інформаційних технологій рекомендується приходити раніше, до його відкриття. Це дозволить зайняти чергу першими.

У відділі інформаційних технологій громадянам доводиться простоювати в чергах, оскільки процедура отримання довідки про несудимість передбачає кілька операцій, які виконують різні фахівці. Тому це займає досить багато часу. Крім того, існує ризик не встигнути здати заповнений бланк і тоді доведеться приходити ще раз.

Ще однією трудністю при самостійному отриманні довідки про несудимість є некомпетентність співробітників державних установ. Вони можуть нагрубити, нахамити і в цілому поводяться непривітно. Тому багато людей, які самостійно отримують довідку про несудимість, надалі шкодують про своє рішення.

Як краще отримати довідку про несудимість

Найпростіший і ефективний спосіб отримати довідку про несудимість — скористатися професійними послугами фахівців компанії «Антей». У цьому випадку не доведеться стояти в чергах, витрачати час, сили і нерви. Досить передати в компанію «Антей» копію паспорта, підтвердити актуальність персональних даних, дозволити їхню обробку, підтвердити отримання довідки для власних потреб, а не з протиправною метою, і можна бути впевненим у тому, що довідка про несудимість буде готова вчасно. Отримання довідки про несудимість за допомогою компанії «Антей» дозволить вам заощадити дорогоцінний час і зберегти психічне здоров'я.

Оформити отримання довідки про несудимість онлайн